BLOG / 5 książek, które zmotywują Cię do działania

5 książek, które zmotywują Cię do działania

[wp_ulike]

Prowadząc biznes, budując markę osobistą czy tworząc coś naprawdę niesamowitego możesz trafić na zły dzień. To nic złego, każdy czasem potrzebuje przerwy. Jeśli natomiast chcesz się rozwijać i ukierunkować na sukces, taki czas powinnaś spędzić z dobrą książką, która skutecznie zmotywuje Cię do działania. Jako prezeska DeeZee stale szukam nowoczesnych rozwiązań, rozwijam się i motywuję – w czym pomagają mi dobre książki pełne wartościowej wiedzy. Chcę podzielić się z Tobą 5 książkami – uważam je za must have w biblioteczce każdej kobiety biznesu. 

 

Zjedz tę żabę, czyli zwiększ swoją produktywność 

 

Brian Tracy to autor wielu książek stworzonych dla ludzi biznesu, lecz to ten tytuł skutecznie przykuł moją uwagę, a wartość w niej niesiona jest wręcz nieoceniona. ”Zjedz tę żabę” pomoże Ci spojrzeć na wydajność pracy z zupełnie innej perspektywy. Autor pokazuje, w jaki sposób osiągnąć cele i nie dać się wypaleniu zawodowemu. Sięgając po tę pozycję poznasz metaforę najważniejszego zadania, nauczysz się szybko osiągać oczekiwane rezultaty i okryjesz 21 metod na osiągnięcie sukcesu. To jednak nie wszystko, co do zaoferowania ma Brian Tracy w swojej książce – nie będę Ci zdradzać szczegółów, po prostu po nią sięgnij! 

 

Nawyki warte miliony – działaj jak bogata kobieta sukcesu 

 

Wyżej wspomniany autor – Brian Tracy stworzył również bestsellerową książkę, dzięki której poznasz sprawdzone sposoby na podwojenie, a nawet potrojenie swoich dochodów. Wszystko, czego pragniesz w życiu zawodowym jest w zasięgu Twojej ręki, musisz tylko zapanować nad swoimi nawykami. Książka “Nawyki warte miliony” sprawi, że zaczniesz myśleć efektywniej, nauczysz się podejmować lepsze decyzje, co jest bardzo ważne podczas budowania marki osobistej, oraz otrzymasz gotowe przepisy na skuteczne zarządzanie finansami. Popracuj nad swoim charakterem i nawykami, aby osiągnąć sukces. 

 

Bogaty ojciec, biedny ojciec – poznaj tajniki inwestowania i zarządzania finansami 

 

O książkach z zakresu inwestowania i zarządzania finansami wiem naprawdę wiele, dlatego chętnie polecę swoje ulubione. Jedną z nich jest “Bogaty ojciec, biedny ojciec” autorstwa Roberta Kiyosaki’ego. Ta książka to skuteczny sposób na naukę o pieniądzach – po jej przeczytaniu Twój mindset zmieni się całkowicie; sięgając po tę pozycję poznasz receptę na sukces finansowy. Robert Kiyosaki to znany i ceniony edukator finansowy, który pozwolił mi otworzyć swój umysł i lepiej przyjrzeć się inwestowaniu w biznes. 

 

Kto zabrał mój ser?

 

Zmiany w Twoim życiu są konieczne – bez nich nie osiągniesz sukcesu, nie zbudujesz bardzo dobrze prosperującej firmy i nie stworzysz rozpoznawalnej marki osobistej. Wiem, że zmiany mogą powodować wiele negatywnych emocji, ale jeśli przeczytasz “Kto zabrał mój ser?” zobaczysz, że podejmowanie działań i dopasowanie się do procesów zachodzącym w Twoim życiu pozwoli Ci piąć się wyżej i rozwijać skuteczniej. Spencer John pomoże Ci odkryć i zrozumieć to, co naprawdę jest ważne. 

 

Myśl i bogać się – odkryj potęgę ludzkiego umysłu  

 

Zdradzę Ci sekret – masz dostęp do najpotężniejszego narzędzia, jakie tylko istnieje. Jest nim Twój umysł. Napoleon Hill w swojej książce “Myśl i bogać się” pokaże Ci, w jaki sposób używać go, by zwalczyć słabości, zaplanować sukces i zdobyć fortunę. 

 

Polecam Ci tę książkę szczególnie wtedy, kiedy staniesz w miejscu i nie będziesz wiedziała, co dalej. Sięgnij po nią również, kiedy Twoja motywacja magicznie zniknie i będziesz potrzebowała bodźców do działania. Autor książki nie tylko pokaże Ci, że fortuna leży w zasięgu Twojej ręki, ale również da Ci gotowy przepis na zrealizowanie ambitnych założeń i osiągnięcie sukcesu – niezależnie od branży, w której działasz. Uwielbiam książki, ale to właśnie ta jest pozycją, do której lubię wracać. Mogę powiedzieć, że to jest taki mój motor, który pcha mnie w kierunku realizacji założonych celów. 

 

Zaciekawiłam Cię? Chcesz poznać więcej tytułów wartych uwagi? W moim e-booku znajdziesz tytuły książek, które pomogły mi znaleźć się w obecnym miejscu – dzięki nim stałam się pewną siebie kobietą niebojącą się żadnych wyzwań. Wyczekuj jego premiery w lutym! 

Autorka

DOMINIKA ŻAK

Przedsiębiorczyni, założycielka
i współwłaścicielka marki DeeZee

5 kroków do budowania marki osobistej

Poprzedni post

Co zrobić, by wróciła motywacja do działania?

Kolejny post

Polecane wpisy

Co to jest nisza?

Więcej

Jak znaleźć swoją niszę i wyróżnić sie na rynku?

Więcej

Jak zbudować silną osobistą markę w erze cyfrowej?

Więcej