BLOG / Co zrobić, by wróciła motywacja do działania?

Co zrobić, by wróciła motywacja do działania?

[wp_ulike]

To normalne, że czasem czujesz brak chęci do działania, a wykonywana przez Ciebie praca nie sprawia Ci żadnej przyjemności. Nie jesteś zaprogramowana, aby każdego dnia wykonywać swoje obowiązki i nie patrzeć na to, jakie emocje są w Twojej głowie. Ja również miewam dni, kiedy najchętniej zostałabym w pokoju i włączyła ulubiony serial. Pamiętaj jednak, że wszystko zależy wyłącznie od Ciebie; odpowiedni czas do działania nigdy nie przyjdzie sam z siebie, a Twoje złe nawyki nie powinny przejąć nad Tobą kontroli, dlatego kiedy tylko poczujesz brak motywacji do działania, skorzystaj z moich rad

 

Sięgnij po motywującą książkę 

 

Książki są skutecznym motorem napędowym, otwierają one oczy na pewne problemy i uczą skutecznie budować wartościowe nawyki. O swoich ulubionych książkach miałam już okazję opowiedzieć Ci w poprzednim artykule blogowym. Pewnie wiesz, jak wiele znaczy dla mnie stałe rozwijanie się i dążenie do wyznaczonego celu. Czytam zawsze, kiedy tylko znajdę chwilkę – jest to dla mnie forma relaksu, ale nie tylko. Książki to również mój sposób na motywację. Czytając o sukcesach ludzi z całego świata, dostaję prawdziwy power do osiągnięcia tego samego, co oni. Zanim więc zaczniesz działać bez motywacji, chęci czy po prostu sensu, to sięgnij po polecane przeze mnie pozycje i zmotywuj się! 

 

Czytanie nie jest dla Ciebie, a może żyjesz w ciągłym biegu? W takim wypadku włącz podcast. Do Twojej dyspozycji jest tyle ciekawych programów, że z pewnością wybierzesz coś dla siebie – od lifestyle, po biznes i motywację do działania. 

 

Skoncentruj się na sobie 

 

Zły dzień nie przejdzie, kiedy go o to poprosisz. Czasem będziesz musiała na chwilę zwolnić i zrobić coś dla siebie. Możesz wtedy spakować się i pojechać na siłownię, aby zadbać o swoje ciało, spędzić czas z rodziną, by wspólnie porozmawiać o emocjach siedzących w Twojej głowie lub zjeść coś pysznego na mieście – najlepiej z przyjaciółmi. 

 

Niech zły dzień będzie dniem tylko dla Ciebie. Odłóż biznes na chwilę na bok, zapanuj nad emocjami i włącz ulubioną muzykę. Dobrym sposobem na oczyszczenie głowy jest również medytacja – ta klasyczna lub prowadzona, która pozwoli Ci ukierunkować się na dany cel. 

 

Przejrzyj inspirujące konta na Instagramie

 

Co najbardziej motywuje ludzi do działania? Sukces innych. Otaczaj się więc ludźmi, którzy zbudowali markę osobistą lub osiągają zaskakujące wyniki w Twojej dziedzinie. Znajdź ich na Instagramie, przejrzyj ich rolki i zacznij działać. To właśnie ludzie sukcesu dadzą Ci największy impuls do działania i pokażą, że bardzo często trzeba zmusić się do zrobienia czegoś, nawet jeśli nie masz na to ochoty. Wiem, że chodzenie do pracy jest męczące, budowanie swojej firmy przez całą dobę również, ale czy odpuszczając, poczujesz się lepiej? 

 

Jasno określ swoje cele 

 

Przytłoczył Cię zły dzień, w którym nie znajdziesz zapału do pracy? Sięgnij po kartkę papieru lub ulubiony notatnik, a następnie weź do ręki długopis. Zastanów się, czego chcesz od swojego życia – być może jest to zbudowanie marki osobistej na Instagramie lub zarządzanie dużą korporacją. Napisz na kartce swój główny cel – niech znajduje się on na samym środku kartki. Teraz kiedy widzisz, co tak naprawdę chcesz osiągnąć, rozpisz wszystkie czynności, które doprowadzą Cię do osiągnięcia sukcesu. 

 

Pokażę Ci to na swoim przykładzie. Jestem prezeską DeeZee, ale by to osiągnąć, pracowałam nad sobą i swoim biznesem przez długi czas. Skutecznie rozbudowywałam swoje umiejętności, otaczałam się ludźmi niosącymi wartości i odkrywałam tajniki marketingu. Powiedzmy, że jestem na początku swojej drogi zawodowej, więc swoje obecne stanowisko zapisałam na środku kartki. Czynności dodatkowe, to natomiast, to co zrobiłam, by osiągnąć swój cel. Co na celu ma takie zadanie? 

 

Zobaczysz, ile pracy kosztuje zostanie specjalistą, czy zbudowanie firmy od podstaw. Osiągnięcie sukcesu wymaga wielu poświęceń, ale również pracy – kiedy zobaczysz, ile jeszcze przed Tobą, zmotywujesz się do działania, by osiągnąć to szybciej.

Autorka

DOMINIKA ŻAK

Przedsiębiorczyni, założycielka
i współwłaścicielka marki DeeZee

5 książek, które zmotywują Cię do działania

Poprzedni post

Dlaczego Twoje konto na Instagramie nie rośnie?

Kolejny post

Polecane wpisy

Co to jest nisza?

Więcej

Jak znaleźć swoją niszę i wyróżnić sie na rynku?

Więcej

Jak zbudować silną osobistą markę w erze cyfrowej?

Więcej